Domy z paczki


Domy jednorodzinne są mniej i bardziej oryginalne, ale na pewno spełniają indywidualne wymagania. Jednak przeciętnego Kowalskiego przeraża zazwyczaj koszt ich budowy oraz czas. Budowa domu trwa i trwa, a Kowalski się denerwuje i denerwuje. Jest i na to sposób. Domy z paczki to amerykańska technologia budowania - szybka, bezpieczna i sprawdzona przez lata praktyki za Oceanem. A w dodatku tania.

Domy z paczki to jedyna technologia, która pozwala na uzyskanie niskiego współczynnika przenikania ciepła czyli k = 0, 28 [W/m2K) przy niewielkiej grubości ściany. Poza tym taki dom może powstać w miesiąc. Sama budowa trwa zaledwie 2 tygodnie. Elementy konstrukcyjne domów modułowych czyli z paczki są wykonane z drewna najwyższej jakości, wykonuje się je w hali produkcyjnej, a gotowe przywozi na budowę, czyli wskazaną działkę. Dom jest bardzo ciepły dzięki zastosowaniu odpowiedniej grubości wełny mineralnej, która izoluje dach przed utratą ciepła. Można również dodatkowo ocieplić ściany, dach i stropopodłogę styropianem. Po wykończeniu, domy z paczki niczym nie różnią się wizualnie od domów wykonanych w tradycyjnej technologii tynkowo-murowanej. Otynkowanie ścian, wstawienie okien i drzwi niweluje zupełnie różnice.

Do zalet takiego domu należy również możliwość dowolnej aranżacji wnętrza, a zapewnia to samonośna konstrukcja stropu i dachu. Parter nie musi być dzielony ścianami ani działowymi, ani nośnymi. Konstrukcja domu nie wymaga takich podpór jak w tradycyjnej technologii budownictwa. W domu można zastosować wydajne i tanie ogrzewanie kominkowe z nadmuchem ciepłego powietrza. Koszty eksploatacji takiego budynku są wręcz minimalne, dlatego warto się zastanowić, czy nie wybudować zamiast tradycyjnego domu - domu z paczki, zwłaszcza, że projekt domu może być dowolnie zrealizowany w tej technologii, a inwestor nie musi się martwić, że jego dom będzie jakiś "dziwny".

Previous Projekty sprzed kilkunastu lat
Next Projekty domów w stylistyce dworkowej